Moški so v penisu imeli kost, so odkrili znanstveniki
Znanstveniki verjamejo, da so moški v daljni preteklosti imeli majhno kost, podobno takšni, kot jo imajo šimpanzi, mačke in miši.
Moški naj bi v preteklosti v penisu imeli kost
Pri človeku so bile zaporedne genske spremembe najbolj očitne
Skrivnost človeškega izvora in spremembe v obliki telesa so vsekakor zanimiva odkritja. Znanstveniki iz Stanforda, Georgije in Pennsylvanije so spremljali človeško evolucijo in hkrati spremembe, ki so se dogajale v človeškem genetskem zapisu ter prišli do zanimivih odkritij. Ugotovili so, da je bilo od naših starodavnih prednikov in drugih sesalcev do sedanjega časa prisotnih 510 zaporednih genskih sprememb. Znanstveniki so se pri raziskovanju omejili na dva pojava, ki sta se s časom pri človeku spremenila: Na izgubo kosti v penisu ter na rast posebnih področjih v možganih.
Vloga kosti v penisu še ni povsem razjasnjena, imela pa je veliko vlogo v spolnosti
S časom je izguba kosti v penisu privedla do lažje spolne povezanosti z žensko, povezujejo pa jo tudi z ustvarjanjem močnejše povezave med parom ter do razvoja skrbi očeta nad svojim potomstvom. Kost v penisu so povezovali z mnogimi sesalci, njena vloga pa ni povsem razjasnjena. Verjetno je, da je imela pri različnih vrstah različne vloge. Mogoče je, da je med parjenjem spodbujevala stimulacijo samca, znanstveniki pa predpostavljajo, da je majhna kost pri nekaterih vrstah sodelovala tudi v induciranju ženske ovulacije.
Izguba kosti v penisu je privedla do lažje spolne združitve
Profesor David Kingsley, eden izmed stanfordskih raziskovalcev, verjame, da je izostanek kosti povezan s spremembami v dvorjenju ženskemu spolu. S časom je namreč izguba kosti privedla do lažje spolnosti, saj so penisi drugih sesalcev veliko bolj ostri in koščeni. Strokovnjaki pravijo, da je spolni odnos posledično veliko bolj prijeten, prepričani pa so, da je do izgube kosti v penisu prišlo že nekaj sto tisoč let nazaj, ko se je v genskem zapisu spremenila prisotnost androgenih receptorjev v genitalijah sesalcev.
Izguba kosti povezana tudi z razvojem monogamnih razmerij
Teorija znanstvenikov, ki ugotavlja, da so določene spremembe očitna posledica izgube nekaj verig v zaporedju genskega zapisa v času evolucije, podpira tudi dejstvo, da je mogoče, da se je ravno zaradi izgube kosti v penisu razvila monogamija. Profesor Kingsley pravi, da je izguba penisa povezana z dalj časa trajajočo oploditvijo, ki je vodila k temu, da so ljudje med sabo razvili monogamna razmerja, ki nas očitno ločujejo od ostalih pripadnikov naše vrste.
Zakaj imajo ljudje večje možgane kot drugi sesalci?
Pri človeku so se s časom razvila posebna področja v možganih, ki so po besedah znanstvenikov lahko posledica izgube genov, ki nadzorajo rast možganskih celic. Tako so pri človeku prisotni veliko večji možgani kot pri drugih živalih. Čeprav je splošno znano, da je so človeški geni in geni šimpanzov podobni v kar 96 odstotkih je evolucija poskrbela za to, da določenega DNK-ja, ki je še vedno prisoten pri šimpanzih, ni več mogoče najti pri človeku.
