Smrtonosna erotika, pred katero ni varen nihče...
Vedno aktualno vprašanje, očitno, saj se spet odpira ob vampirski sagi Somrak ameriške avtorice Stephenie Meyer, ki je preplavila knjigarne.
Spet nori na vampirje.
Tu in tam se najde kak res strašen in ogaben vampir, kot je recimo stari grof Orlok iz legendarne grozljivke Nosferatu, sicer pa so vampirji morilsko seksi. Kako je vendar prišlo do tega, da so ta bledolična, hladnokrvna bitja postala seks simbol?
Večno mladi in brez seksualnih zavor
Očara nas njihova večna mladost, ki si je vsi želimo. Nekateri vampirji se sicer tudi starajo, vendar izjemno počasi. Poleg tega pa imajo še neko posebno lastnost: ob pitju krvi se v njihovem telesu kot tudi v telesu »žrtve« sproži kemijski proces, ki povzroča zelo prijetne občutke, po vsej verjetnosti erotičnega značaja. Vampirji se precej manj menijo za spol in spolno usmeritev kot smrtni ljudje, zelo pogosto so homoseksualni, posebej priljubljene pa so v vampirskih filmih lezbične scene.
Pa poglejmo najbolj seksi vampirje!
Gary Oldman v Drakuli Brama Stokerja
Čutni Dracula in njegova ljuba.
Gary Oldman sicer ne velja za tako vsesplošen seks simbol kot Brad Pitt ali Tom Cruise, je pa vsekakor zelo seksi v vlogi grofa Drakule v Drakuli Brama Stokerja iz leta 1992. Po nekaj stoletjih najde reinkarnacijo svoje prave žene Elizabete (Winona Ryder), ki ji je sedaj ime Mina in je zaročena z Jonathanom (Keanu Reeves). Njena nesrečna smrt in togost pravil krščanske cerkve je kriva za njegovo nesmrtnost. Kljub večni ljubezni do Elizabete/Mine, ki ji nadvse čutno vdihneta življenje oba glavna igralca, pa ima grof še tri druge žene, med njimi pregrešno Monico Belucci. Mešanica melanholije in čutnosti, ki jo uteleša Gary Oldman, je prepričljivo erotična in grof Drakula je zelo seksi vampir.
Brad Pitt, Tom Cruise in Antonio Banderas
(Homo)erotična Cruise in Pitt.
Res je, vsi trije pod enim naslovom, saj jih najdemo v paketu – v filmu, posnetem po knjigi

In končno, Robert Pattison iz Somraka
Novi vampirski seks simbol, Edward Cullen.
Edward Cullen (Robert Pattison), glavni nesmrtni lik filma Somrak (2008), je najstnik, ki se ni postaral od leta 1928, in je, kljub temu, da nima podaljšanih zob, pravi seksi vampir. Pa tudi romantičen vampir, ki si želi najti dušo dvojčico in jo naposled nadje v ljubko nerodni novi sošolki Belli. Bella se kmalu pouči o njegovi mračni skrivnosti, a se ga ne ustraši. Pripravljena tvegati vse za ljubezen neverjetno močnega in čednega Edwarda, ampak ta ne želi tvegati nje, saj ji ni nevaren le on sam. Robert Pattison, rojen leta 1986, je srca mnogih najstnic očaral že kot Cedric v Harryju Potterju, v Somraku pa si je s hipnotičnim pogledom pridobil tudi malce starejše.
Eleganten in sofisticiran vampir se v moderni književnosti pojavi leta 1819 z romanom Johna Polidorija



Poglejte, kaj se danes dogaja na forumu!
